Кожен українець працездатного віку знає, що менше за мінімальну зарплату він отримувати не може. При цьому її розмір закладається до державного бюджету. Так, на 2024 рік встановлено такі показники:

  • з 1 січня – 7 100 грн у місячному розмірі або 42,60 грн у погодинному;
  • з 1 квітня – 8 тис. грн та 48 грн на годину.

При цьому з мінімальною зарплатою 7100 грн можна розраховувати на пенсію у розмірі 2361 грн. Така виплата можлива за наявності 35 років стажу. Це мінімальна пенсія.

Якщо ж ваша зарплата складає 7100 тисяч гривень, але замість 35 років у вас лише 31 рік стажу, то розмір пенсії становить 2361 грн. Причина: і в першому, і в другому випадку розрахунковий розмір пенсії менший за мінімальну виплату. Тому Пенсійний фонд сплачуватиме мінімальну пенсію у розмірі 2361 грн.

Зазначимо, у формулі розрахунку пенсії заробітну плату за останні три роки (потрібно використовувати дані ПФУ, відмінні від даних Держстату), потрібно множити на відношення власної зарплати до середньої, на стаж у роках та на 1%. Середня зарплата за останні три роки складає 13547 грн.

Нагадаємо, що цього року для того, щоб отримати пенсію у 60 років, потрібно мати 31 рік стажу. Вже наступного року вимоги збільшать на 12 місяців. Поступово тільки 35 років стажу зможуть вчасно отримувати пенсію. Іншим доведеться працювати до 63 чи навіть 65 років.

Цю норму запровадили ще 2017 року. Тоді на презентації, на якій був присутній і OBOZ.UA, пояснили, що за 10 років лише 55% українців зможуть виходити на пенсію у 60 років. Іншим доведеться працювати довше. Проте ті прогнози не враховували, що вже за кілька років частина українців втратить роботу спочатку через пандемію, а потім – повномасштабну війну.

Читайте також:

Дуже важливо для сімей з дітьми: у "Дії" з'явилася можливість отримати нові виплати

Будьте готові до цього: у яких випадках можуть не зарахувати стаж при призначенні пенсії

Пенсію краще зняти із картки: українців попередили. Що потрібно знати