У Литві для українських біженців відкрилася чудова нагода розпочати свій власний бізнес.

Про це повідомляє РБК-УКРАЇНА.

Міжнародна організація міграції у Вільнюсі виділяє до трьох тисяч євро на втілення підприємницьких ідей цих людей.

Це стає можливим завдяки програмі підтримки, створеної з метою допомогти біженцям не лише адаптуватися, а й започаткувати власну справу в новій країні.

Керівник організації у Литві Ейтвідас Бінгеліс звернувся до українських біженців, закликаючи їх подавати заявки на цю програму та втілювати свої підприємницькі мрії.

Процес участі простий: треба подати заявку до середини лютого.

Потім експерти відберуть 20 найкращих ідей, які отримають фінансову підтримку та можливість пройти три індивідуальні менторські сесії. Така підтримка допоможе не лише втілити бізнес-ідеї в життя, а й отримати необхідні знання та навички для успішного ведення справи.

Мета цієї програми не обмежується простою фінансовою підтримкою.

Організатори прагнуть забезпечити біженців всією необхідною інформацією та ресурсами для того, щоб вони могли створити не лише собі, а й іншим робочі місця, вносячи свій внесок у економічний розвиток країни.

Не варто забувати про важливу роль, яку українці вже грають у литовському суспільстві.

З моменту початку війни до Литви прибуло понад 83 тисячі українських біженців, з яких близько 55 тисяч мають посвідку на проживання. Їхній внесок в економіку країни значний: лише 2022 року українці заплатили понад 58 мільйонів євро податків, і прогнозується, що ця сума зростатиме і в майбутньому.

Читайте також: