Польща каже "досить" — у сусідній країні дедалі гучніше звучать голоси, які вимагають перегляду відносин із Україною.

Свіже опитування, проведене компанією SW Research на замовлення авторитетного видання Rzeczpospolita, показало тривожний сигнал: майже дві третини поляків (64,4%) вважають, що їхня допомога Україні під час війни залишилася недооціненою. І не лише світом, а й самими українцями.

Україна та Польща
Україна та Польща

Скромність — уже не чеснота?

Президент Анджей Дуда нещодавно виступив із гучною заявою, мовляв, Польща надто стримана у висвітленні своєї ролі. І якщо це не зміниться, Варшава "може вдатися до непередбачуваних кроків". У хід пішли аргументи не лише про фінансову, а й про стратегічну участь — від аеропорту в Жешуві до критичної інфраструктури, яка щодня працює на перемогу України.

Цифри вражають, а вдячність — не дуже

За два роки (2022–2023) Польща надала Україні державну допомогу на 25 мільярдів євро. А ще близько 5 мільярдів — це пожертви самих громадян. 77% поляків особисто підтримували українських біженців — грошима, речами, транспортом. І навіть дах над головою: 7% респондентів прихистили українців у своїх домівках.

Але замість відчуття вдячності, у Польщі зростає розчарування. Лише 15,6% опитаних вважають, що Польща отримала належну оцінку за свою підтримку. Решта — або не бачать подяки, або не впевнені, що вона взагалі була.

Біженці
Біженці

Експерти тривожаться: дружба тріщить по швах

Слова Дуди й результати опитування можуть свідчити про поворот суспільних настроїв — від емпатії до втрати терпіння. І якщо політичні лідери не зможуть утримати баланс, Польща може змінити курс на більш холодний і прагматичний.

Президент Польщі Анджей Дуда, фото: youtube.com
Президент Польщі Анджей Дуда, фото: youtube.com

Читайте також:

Притулки зачиняються: що чекає на українських біженців у Польщі з листопада.

Без сертифіката - зась: Польща запроваджує мовний бар’єр для українців.