На даний момент жителі України продовжують користуватися стабільною ціною на газ у 7,96 грн за кубометр, що значно нижче за фактичну ринкову вартість. Однак, за словами депутата Олексія Кучеренка, таке ціноутворення не є стійким у довгостроковій перспективі.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяВін підкреслив, що «Нафтогаз», український постачальник газу, продає паливо собі на збиток, а це означає, що поточний тариф є тимчасовим рішенням воєнного часу. Поки діє військовий стан, різке зростання цін малоймовірне. Але як тільки війна закінчиться, все може швидко змінитись.
Що рухає потенційним зростанням?
Кучеренко вказав на зростаючий тиск з боку Міжнародного валютного фонду (МВФ). Одним із каменів спотикання у поточних переговорах є зобов'язання України перейти до вільного ринкового ціноутворення на енергоносії.
Якщо це зрушення відбудеться, рахунки за газ можуть різко зрости. Хоча поточний тариф для домогосподарств становить менше ніж 8 грн, ринкові оцінки припускають, що реалістична ціна може зрости до 30 грн за кубічний метр, що майже вчетверо перевищує те, що сім'ї платять сьогодні.
Чого чекати на споживачів?
У період воєнного стану підвищення, швидше за все, не буде, але тарифи можуть різко зрости після нього.
Перехід на ринок є частиною фінансових угод України із світовими кредиторами.
Газ може значно подорожчати, що стане фінансовим тягарем для багатьох.
Домогосподарствам рекомендується заздалегідь планувати і розглядати заходи з енергозбереження або державні субсидії, якщо такі є.
"Умовно ринкова на сьогоднішній день - це 30 гривень. Три місяці тому була 18", - заявив нардеп Олексій Кучеренко.
Нагадаємо, газ у липні рекордно подорожчав: які тарифи побачать українці у платежах за комуналку
Раніше «hyser» повідомляв, тарифи на комуналку підвищать у рази: українці платять надто мало за світло, газ, воду, тепло, - МВФ
Як повідомляв «hyser», субсидії на комуналку у 2025 році: ПФУ попередив про зміни у виплатах