Запропонована у законопроекті про мобілізацію ідея надсилання повісток через електронний кабінет призовника викликала стурбованість у Верховній Раді.

Про це пише "delo"

Заступник голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв наголосив, що не всі громадяни мають доступ до інтернету та смартфонів, поставивши під сумнів технічну доцільність такого заходу.

"Знову ж таки прибрали повістки електронною поштою, але додали повістки тепер в електронному кабінеті. Чисто технічно ми хочемо почути від Міністерства оборони, як це виглядатиме, тому що не всі люди можуть мати доступ до інтернету та смартфони", - зазначив нардеп.

Парламент просить роз'яснень у Міноборони щодо реалізації цієї ідеї.

"Хочемо почути позицію Міністерства закордонних справ, по-перше, чи впораються наші консульські відділи з такими завданнями. По-друге, чи справді це дасть якісь результати, чи люди повернуться, чи ми їх втратимо назавжди", - наголосив нардеп.

Крім того, було висловлено побоювання щодо ефективності запровадження заборони на консульські послуги для ухилянтів від призову, який передбачає вилучення паспортів у тих, хто не пред'являє військовий квиток.

Чернєв висловив невпевненість у тому, чи приведе такий підхід до бажаних результатів чи призведе до безповоротної втрати людей.

Раніше Верховна Рада ухвалила законопроект (№10062), спрямований на створення Єдиного електронного реєстру військовозобов'язаних. Цей реєстр покликаний упорядкувати збір військових даних та перевести військові служби у цифровий формат за допомогою електронних військових квитків.

Читайте також:

Перемога вже дуже близько: закарпатська мольфарка розповіла, коли настане мир в Україні

Вона робиться дуже швидко і так само швидко з'їдається: рецепт ситної запіканки з шинки та хліба

Готуємось до масованих ракетних атак: Жданов розповів, коли це може початися